• telefon: +420 412 332 320
  • email: info@sosmgp.cz
logo polygrafka
tiskar

KNIHAŘ

KNIHAŘ

Kód oboru: : 34-57-H/01

Délka studia: Tříletý maturitní obor

Žáci získávají odborné znalosti a manuální dovednosti při dokončovacím zpracování polygrafických výrobků, včetně jejich restaurování za použití zdobných technik. Jde o uměleckou činnost, kde se uplatní kreativní tvorba stud

Vyráběnými produkty jsou klasické vazby a převazby knih, umělecké knižní vazby, autorské knihy, desky, kroniky, tubusy, pasparty, leporela, restaurování starých poškozených knih, zakázková kartonáž, výzdoba produktů pomocí slepotisku a zlacení, výroba luxusních dárkových či reklamních předmětů, ruční šití vazby a mnoho dalších. U většiny výrobků lze vybrat několik variant materiálů od papíru, plátna až po kůži.


Zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělávání:

Zdravotní omezení podle § 59 odst. 1 a § 60 odst. 15 školského zákona (zákon č. 561/2004 Sb.). Vztahuje se na obory, u kterých je stanoveno zdravotní omezení nařízením vlády č. 211/2010 Sb. ve znění pozdějších předpisů. Rizika dle NV 211/2010 Sb. o soustavě oborů vzdělání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, přílohy číslo 1. a 2.


Školní vzdělávací program Přihláška ke vzdělání

PARTNEŘI